Посилення контролю за туберкульозом в Україні: оцінка впливу стратегії соціальної підтримки на результати лікування


PDF document icon tre-18-007-uk.pdf — PDF document, 4,035 kB (4,132,728 bytes)

Author(s): Zulfiya Charyeva, Sian Curtis, Stephanie Mullen

Year: 2018

Посилення контролю за туберкульозом в Україні: оцінка впливу стратегії соціальної підтримки на результати лікування Abstract:

Місія Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні здійснює тестування стратегій вирішення проблем, спричинених туберкульозом з множинною лікарською стійкістю (МЛС-ТБ) та ВІЛ-інфекцією. Одним з таких стратегічних механізмів був проект "Посилення контролю за туберкульозом в Україні" (STbCU), впровадження якого здійснювалося у партнерстві з урядом України та зацікавленими сторонами на національному й міжнародному рівні, а також за додаткової фінансової підтримки у рамках Президентського плану невідкладних заходів, спрямованих на подолання СНІДу (PEPFAR). Цей проект мав на меті полегшити тягар туберкульозу в країні та покращити якість послуг у зв'язку з туберкульозом, у тому числі послуг щодо виявлення та лікування туберкульозу, МЛС-ТБ, а також у ширшому контексті – туберкульозу з лікарською стійкістю. Він також спрямований на надання підтримки у галузі профілактики та лікування для зупинення стрімкого зростання кількості випадків коінфекції ТБ/ВІЛ. Впровадження проекту почалося у березні 2012 року, а закінчилося у квітні 2017 року. Проект спирався на більш ніж 10-річній досвід USAID з надання допомоги хворим на туберкульоз у 10 пріоритетних регіонах країни.

Місія USAID в Україні залучила проект MEASURE Evaluation до проведення оцінки впливу проекту STbCU. У рамках цієї оцінки було проаналізовано зв'язок між певними стратегіями впровадження заходів, які було застосовано, та змінами, які відбулися у досягненні основних результатів. Дві стратегії, які представляли інтерес для дослідження, – це цільове спрямування послуг соціальної підтримки (СП) для покращення дотримання режиму лікування серед осіб з високим ризиком (ВР) переривання лікування, а також інтеграція послуг та заходів з направлення пацієнтів на рівні протитуберкульозних закладів й закладів у галузі профілактики та лікування ВІЛ-інфекції для надання більш своєчасної медичної допомоги та покращення результатів лікування пацієнтів з коінфекцією. Результати оцінки впливу стратегії СП представлено у цьому звіті. Окремий звіт було підготовлено за результатами оцінки стратегії інтеграції послуг у зв'язку з туберкульозом та ВІЛ-інфекцією.

This publication is also available in the following language:
English

Filed under: HIV , Ukraine , HIV/AIDS , Tuberculosis , TB