Посилення контролю за туберкульозом в Україні: оцінка впливу стратегії інтеграції ТБ/ВІЛ-послуг на кінцеві результати лікування


PDF document icon tre-18-013-uk.pdf — PDF document, 2,495 kB (2,555,710 bytes)

Author(s): Зульфія Чарієва, Сміша Агарвал, Крістен Бруг, Шан Куртіс, Стефані Маллен

Year: 2018


Проект MEASURE Evaluation. (2018). "Посилення контролю за туберкульозом в Україні: оцінка впливу стратегії інтеграції ТБ/ВІЛ-послуг на кінцеві результати лікування". м. Чапел-Гілл, штат Північна Кароліна, США: проект MEASURE Evaluation, Університет Північної Кароліни.
Посилення контролю за туберкульозом в Україні: оцінка впливу стратегії інтеграції ТБ/ВІЛ-послуг на кінцеві результати лікування Abstract:

Будучи однією з 30 країн у світі з найвищим рівнем захворюваності на туберкульоз, зокрема однією з 10 країн із найбільшим рівнем захворюваності на туберкульоз із множинною стійкістю, Україна належить до пріоритетних країн з точки зору боротьби з туберкульозом у регіоні Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я. За оцінками, близько чверті всіх хворих на туберкульоз пацієнтів в Україні також інфіковані ВІЛ. Лікування коінфекції туберкульозу та ВІЛ є особливо складним, оскільки ТБ стає більш загрозливим за наявності пов'язаної з ВІЛ імуносупресії. Зважаючи на складність лікування коінфікованих пацієнтів, режими діагностики і лікування ВІЛ та ТБ мають бути тісно узгодженими: спеціалізовані послуги для пацієнтів з коінфекцією повинні бути легко доступними в центрах СНІДу та протитуберкульозних диспансерах. Проект "Посилення контролю за туберкульозом в Україні" (STbCU), що фінансується USAID, мав на меті покращити надання послуг в сфері лікування туберкульозу та ВІЛ, зокрема підвищити рівень своєчасності лікування та збільшити тривалість життя пацієнтів із коінфекцією ТБ і ВІЛ. На замовлення місії USAID в Україні в рамках проекту MEASURE Evaluation, що фінансується USAID і Президентським планом невідкладних заходів, спрямованих на подолання СНІДу (PEPFAR), було здійснено оцінку впливу проекту STbCU.

This publication is also available in the following language:
English

Filed under: Coinfection , Ukraine , TB , AIDS , HIV , Tuberculosis